تحلیل هفتگی

تحلیل بازار فولاد – هفته اول تیر ماه 1403

تحلیل بازار فولاد | آهنین افلاک

تحلیل بازار فولاد – هفته اول تیر ماه 1403

برای بررسی تحلیل بازار فولاد می‌توان گفت که دلار در ابتدای هفته با 59400 تومان شروع شد و در اواخر روز پنجشنبه به 61300 تومان رسید. این افزایش قیمت در بازار فولاد بی‌تاثیر از انتخابات ریاست جمهوری نیست، البته زمزمه‌هایی مبنی بر کاهش صادارات شمش ایران موجب کاهش ارز آوری کشور شده است. بنابراین تاثیر مستقیم روی قیمت دلار و بازار فولاد دارد.
شاید برایتان سوال شده باشد دلیل کمبود شمش و قیمت بالای آن چیست؟ کم کار شدن کوره‌های آهن اسفنجی به دنبال کمبود برق باعث کاهش تولید و افزایش قیمت شمش شده است.

 


 

بازار بورس فولاد در هفته‌ی گذشته

در هفته‌ی گذشته در بازار فولاد تیرآهن های سنگین و آهن اسنجی بدون رقابت معامله شدند و شمش با حدود رقابت 2.5 الی 3 درصد با قیمت میانگین 22،300 تومان در بازار بورس فولاد به فروش رفت. یکی مهم‌ترین تیرآهن‌های سنگین در شرکت آهنین افلاک تیرآهن ذوب آهن اصفهان است که به شدت تحت تاثیر این بازار قرار گرفت.
آهن اسفنجی برای شنبه‌ی پیش رو با قیمت میانگین 12،200 تومان و حجم 245 هزار تن در بورس کالا عرضه خواهد شد.

پیش بینی بازار فولاد در هفته‌ی پیش‌رو

تیم آهنین افلاک پیش بینی خواهد کرد که در هفته پیش‌رو، انتخابات ریاست جمهوری یکی از مهم‌ترین عوامل مشخص کننده‌ی قیمت دلار و بازار فولاد است.
با توجه به انتخابات ریاست جمهوری این دوره مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده قیمت دلار و بازار فولاد، نتایج انتخابات است. پیش‌بینی می‌شود که در صورت پیروزی کاندیدای مورد نظر، شاهد بازاری نسبتاً باثبات و یا حتی کاهشی باشیم. در غیر این صورت، احتمال افزایش قیمت‌ها وجود دارد.

پیشنهاد میشود برای تحلیل و دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان آهنین افلاک تماس حاصل نمایید.

تحلیل بازاز فولاد | بازار بوس فولاد | آهنین افلاک | بازار بورس کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز است که تابع گوگل است سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.