مقالات آهن آلات, میلگرد

وزن میلگردهای ظفر بناب | سایزهای 8، 10، 12 ، 14 ، 16, 18

آهنین افلاک | وزن میلگرد ظفر بناب

میلگرد ظفر بناب

کارخانه فولاد ظفر بناب به عنوان یکی از پیشگامان تولید میلگرد در کشور، با ارائه محصولاتی با کیفیت بالا و تنوع گرید و سایز، به یاری فعالان صنعت ساختمان آمده و رضایت آنها را جلب کرده است. میلگردهای بناب که در بازار با نام میلگرد ظفر بناب نیز شناخته می‌شوند، به دلیل برخورداری از مزایایی همچون کیفیت برتر، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش، به انتخاب اول بسیاری از سازندگان و مجریان تبدیل شده‌اند.

میلگردهای ظفر بناب را می توان از شرکت آهنین افلاک یا همان فولاد تجارت افلاک خریداری نماییید. در ادامه این مقاله به بررسی ویژگی‌های میلگرد بناب و نکاتی که قبل از خرید آن باید به آنها توجه کنید می‌پردازیم.

بررسی ظرفیت تولید مجتمع فولاد ظفر بناب

مجتمع فولاد ظفر بناب در سال 1386 با ظرفیت 200 هزار تن در سال آغاز به کار کرد و در حال حاضر با بهره‌برداری از دو فاز جدید، ظرفیت تولیدی خود را به 500 هزار تن در سال رسانده و به عنوان یکی از قطب‌های تولید فولاد در شمال غرب کشور شناخته می‌شود. این مجتمع با تولید میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، طیف وسیعی از نیازهای صنعت ساختمان را پاسخ می‌دهد و محصولات خود را به 11 کشور آسیایی و اروپایی صادر می‌کند. احداث ذوب‌آهن، تولید ورق‌های فولادی و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل، از جمله برنامه‌های آتی این مجتمع برای ارتقای سهم خود در بازار فولاد کشور است.

راهنمای وزن میلگرد ظفر بناب

وزن میلگردهای ظفر بناب، مانند سایر برندها، با توجه به سایز و طول آنها متفاوت است. با این حال، میلگردهای این شرکت به نسبت قیمتی که دارند، از وزن مناسبی برخوردارند و همین امر آنها را به انتخابی محبوب در بین سازندگان تبدیل کرده است. در ادامه این مقاله، به بررسی وزن میلگرد ظفر بناب می‌پردازیم و وزن پرفروش‌ترین سایزهای تولیدی توسط این شرکت را نیز ارائه خواهیم داد.

– بررسی وزن میلگرد ۸ بناب

وزن میلگرد 8 ظفر بناب مطابق با استاندارد ملی ایران (INSO 1369) و جدول اشتال، 4.2 کیلوگرم در هر شاخه 12 متری است. البته ناگفته نماند که وزن دقیق هر شاخه میلگرد می‌تواند با توجه به نوع آج (جناغی یا مارپیچ) و فرآیند تولید کارخانه، اندکی متفاوت باشد.

– بررسی وزن میلگرد 10 بناب

وزن میلگرد 10 ظفر بناب، طبق استاندارد ملی ایران، 6.2 کیلوگرم در هر شاخه 12 متری است. این وزن تقریباً مشابه وزن میلگرد 10 سایر برندهای معتبر مانند میلگرد شاهین، ذوب آهن اصفهان و کوثر اهواز است.

– بررسی وزن میلگرد 12 بناب

وزن میلگرد 12 ظفر بناب، که یکی از پرمصرف‌ترین سایزها در صنعت ساختمان است، مطابق با استانداردهای ملی ایران، 10.2 کیلوگرم در هر شاخه 12 متری می‌باشد.

– بررسی وزن میلگرد 14 بناب

وزن میلگرد 14 ظفر بناب به عوامل مختلفی مانند نوع آج، گرید و کارخانه تولید کننده بستگی دارد. با این حال، به طور متوسط، وزن هر شاخه 12 متری میلگرد 14 بناب بین 13.5 تا 14 کیلوگرم است.

– بررسی وزن میلگرد 16 بناب

وزن هر شاخه میلگرد 12 متری 16 ظفر بناب، 17.3 کیلوگرم است. این عدد مطابق با استانداردهای ملی ایران و جدول اشتال می‌باشد.

– بررسی وزن میلگرد 1۸ بناب

وزن میلگرد 18 ظفر بناب مطابق با استاندارد ملی ایران، 22.1 کیلوگرم برای هر شاخه 12 متری است. این وزن در مقایسه با جدول اشتال (استاندارد آلمانی) حدود 2 کیلوگرم بیشتر است. با این حال، این اختلاف جزئی نشان دهنده کیفیت و مطابقت میلگرد ظفر بناب با استانداردهای لازم است.

وزن میلگردهای ظفر بناب | آهنین افلاک

جدول وزن میلگرد ظفر بناب

 در این بخش نگاهی به جدول وزن میلگرد ظفر بناب انداخته و شما را به صورت خلاصه با وزن میلگرد ظفر بناب آشنا می‌کنیم.

وزن هر شاخه 12 متری میلگردهای ظفر بناب

سایز

8

10

12

14

16

18

20

22

25

28

32

وزن میلگرد ظفر (Kg)

4.2

6.2

10.2

13.6

17.3

22.1

28

35.5

45.9

55

74

 

استانداردهای میلگرد ظفر بناب

سازمان ملی استاندارد ایران، استاندارد را به عنوان مجموعه‌ای از ویژگی‌های لازم برای تولید یک فرآورده یا ارائه یک خدمت تعریف می‌کند. در واقع، استاندارد چارچوبی مشخص را برای تولید یک محصول با کیفیت تعیین می‌کند. میلگرد نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای تولید آن، استانداردهای مختلفی وجود دارد که رعایت آن‌ها تا حد زیادی کیفیت و ایمنی این محصول را تضمین می‌کند.

استاندارد روسی:

میلگردهای تولیدی با استناد به استاندارد ملی روسیه (GOST 5781) ساخته می‌شوند و تا سایز 40 را شامل می‌شوند. این استاندارد برگرفته از استاندارد روسی است.

استاندارد ملی ایران:

در سال 1369، با تدوین استاندارد ملی به شماره ISIRI 3132، گامی مهم در جهت ارتقای کیفیت و ایمنی میلگردهای فولادی گرم نوردیده در ایران برداشته شد. این استاندارد که برگرفته از معتبرترین استانداردهای بین‌المللی مانند EN، DIN، GIS، ASTM و ISO است، در سال 1392 مورد بازنگری و به‌روزرسانی قرار گرفت. از سال 1371، اجرای این استاندارد برای تمامی تولیدکنندگان میلگرد در کشور اجباری شد و به این ترتیب، مصرف‌کنندگان می‌توانند از کیفیت و ایمنی میلگردهای مورد استفاده در پروژه‌های ساختمانی و عمرانی خود اطمینان حاصل کنند.

طبقه‌بندی میلگردها در استاندارد ملی ایران به چهار دسته A1، A2، A3 و A4، به مهندسین و سازندگان کمک می‌کند تا با توجه به نیازهای هر پروژه، میلگرد مناسب را انتخاب کنند. میلگرد A1 ساده است، در حالی که میلگردهای A2 و A3 از طریق شکل آج آن‌ها قابل تشخیص هستند. آج‌های میلگرد A3 به صورت ضربدری و هفت‌وهشتی هستند، در حالی که در میلگرد A2، آج‌ها به شکل منفرد و موازی قرار دارند.

این استاندارد ملی با تضمین کیفیت و ایمنی میلگردها، نقشی حیاتی در ارتقای کیفیت ساخت‌وسازها و در نهایت، افزایش طول عمر و پایداری سازه‌ها در برابر عوامل مختلف ایفا می‌کند.

تنوع و کیفیت ظفر و نوین گستر در میلگردهای ظفر بناب

مجتمع فولاد ظفر بناب، میلگردهای آجدار خود را در دو خط تولید مجزا به نام‌های “ظفر” و “نوین گستر” عرضه می‌کند. خط تولید ظفر، میلگرد آجدار را در سایزهای ۸، ۱۰، ۱۲ و ۱۴ تولید می‌کند، در حالی که خط تولید نوین گستر طیف وسیع‌تری از سایزها را شامل می‌شود و میلگرد آجدار را در سایزهای ۸ تا ۳۲ به بازار عرضه می‌کند.

از نظر گریدبندی، میلگرد ظفر بناب مطابق با استانداردهای ملی ایران در دو گرید A2 و A3 تولید و ارائه می‌شوند. میلگرد A2 این شرکت در دسته فولادهای نیمه‌سخت و آج ساده قرار می‌گیرد و با آج‌های مارپیچی با زاویه ۴۵ درجه عرضه می‌شود.

تشخیص اصالت میلگرد ظفر بناب

در بازار پررونق میلگرد، با گسترش یافتن تولیدکنندگان، تمایز قائل شدن بین محصولات اصل و تقلبی دشوار شده است. به همین منظور، توجه به علائم و نشانه‌های حک شده روی میلگرد، کلید تشخیص اصالت آن به شمار می‌رود. شرکت ظفر بناب، به عنوان یکی از برندهای معتبر، از علامت اختصاری “ZN.CT” بر روی میلگردهای خود استفاده می‌کند. این نشان، تضمینی برای اصالت و کیفیت محصول بوده و به شما کمک می‌کند تا با اطمینان خاطر، میلگرد اصل ظفر بناب را انتخاب نمایید.

بررسی بسته‌بندی میلگرد بناب

میلگرد ظفر بناب همانند سایر محصولات فولادی، پس از طی مراحل تولید و کنترل کیفیت، به صورت بندیل‌بندی شده عرضه می‌شود. وزن هر بندیل معمولاً بین 2 تا 5.5 تن متغیر بوده و تعداد شاخه‌های میلگرد در هر بندیل با تقسیم وزن کل بر وزن هر شاخه محاسبه می‌گردد. برای بسته‌بندی، میلگردها با استفاده از ورق‌های فلزی یا پلاستیکی به طور کامل پیچیده شده و سپس وزن‌کشی می‌شوند. در نهایت، بندیل‌ها بارگیری شده و مجدداً در زمان بارگیری، وزن هر تریلی به طور دقیق اندازه‌گیری می‌شود. این فرآیند برای تمام محصولات موجود در یک فاکتور انجام و در نهایت، وزن نهایی با وزن درج شده در فاکتور تطبیق داده می‌شود. این دقت و نظارت مستمر، تضمین‌کننده‌ی سلامت و عدم نقص یا کمبود محصول در حین حمل و نقل خواهد بود.

میزان صادرات مجتمع ظفر بناب

مجتمع فولاد ظفر بناب، حضوری فعال در عرصه تجارت جهانی دارد و بخش عمده‌ای از تولیدات خود را به کشورهای همسایه صادر می‌کند. این تمایل به صادرات، به طور خاص در مورد تیرآهن مشهود است، به طوری که حدود 80 درصد از تیرآهن‌های تولیدی این شرکت، به خارج از مرزها صادر می‌شود. این امر نشان‌دهنده کیفیت بالای محصولات ظفر بناب و همچنین تقاضای قابل توجه برای آنها در بازارهای بین‌المللی است.

قیمت میلگرد ظفر بناب

قیمت میلگرد ظفر بناب، مانند سایر میلگردها، تابع عواملی مانند وزن، نوع گرید و طول آن و همچنین نوسانات قیمت آهن در بازار است. با این حال، کیفیت بالا و استحکام قابل توجه این محصول، قیمت تمام شده آن را به سطحی متعادل و مناسب می‌رساند.
علاوه بر این، به دلیل موقعیت جغرافیایی کارخانه ظفر بناب و دسترسی آن به شاهراه‌های اصلی کشور، هزینه حمل و نقل میلگردهای این برند نیز مقرون به صرفه خواهد بود. لازم به ذکر است که برای خرید آگاهانه مصالح ساختمانی، به خصوص میلگرد، کسب اطلاعات کافی در مورد محصول از جمله وزن میلگرد 16 بناب، امری ضروری است.

خرید میلگرد ظفر بناب از آهنین افلاک

برای خرید میلگرد ظفر بناب اصل و باکیفیت، می‌توانید به فروشگاه آهنین افلاک اعتماد کنید. اهنین افلاک به عنوان یکی از مراجع معتبر در زمینه فروش میلگرد، طیف وسیعی از محصولات ظفر بناب را در گریدها و سایزهای مختلف ارائه می‌دهد.

برای استعلام قیمت روز میلگرد ظفر بناب و ثبت سفارش، می‌توانید با شماره 3166-066 تماس بگیرید یا از طریق وب سایت اهنین افلاک به صورت آنلاین اقدام به خرید کنید.

همچنین برای اطلاع از قیمت روزانه میلگرد ظفر بناب و سایر محصولات اهنین افلاک، می‌توانید به کانال تلگرام این مجموعه به نشانی @fooladtejarataflak بپیوندید.

با انتخاب اهنین افلاک، از اصالت و کیفیت میلگرد ظفر بناب و همچنین خدمات پس از فروش این مجموعه اطمینان خاطر داشته باشید.

آهنین افلاک - خرید و فروش آهن آلات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز است که تابع گوگل است سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.