مقالات آهن آلات

چگونه تیرآهن اصفهان را از سایر برندها تشخیص دهیم؟

تیرآهن یکی از مقاطع استراتژیک فولادی در کشور است که بخش قابل‌توجهی از بازار آن توسط شرکت ذوب‌آهن اصفهان تامین می‌شود. تشخیص تیرآهن اصفهان از اهمیت بالایی برخوردار است و خریداران باید به این موضوع توجه کافی داشته باشند. در ادامه، روش‌های تشخیص تیرآهن اصفهان بررسی خواهد شد.

مشخصات تیرآهن ذوب آهن اصفهان

تیرآهن اصفهان در سه نوع بال نیم، بال پهن و بال باریک با علامت اختصاری ESCO تولید می‌شود و از نظر ظاهری با سایر برندها قابل تمایز است. این محصول مطابق با استانداردهای ملی و اروپا (IPE) تولید می‌شود و از نظر وزنی به جدول اشتال نزدیک است. ذوب آهن اصفهان برای تولید تیرآهن از سه نوع فولاد 37 (S235JR)، فولاد 44 (S275JR) و فولاد 52 (S355JR) استفاده می‌کند که این امر در کنار دقت بالا در فرآیند تولید، سبب شده تا تیرآهن اصفهان با وجود کیفیت بالا، از قیمت مناسبی برخوردار باشد.

 

تیرآهن و میلگرد

معرفی مدل‌های متنوع تیرآهن ذوب آهن اصفهان

کارخانه ذوب آهن اصفهان سه نوع تیرآهن پرمصرف را با نام‌های IPB (بال پهن)، IPE (بال نیم پهن) و IPN (بال باریک) تولید می‌کند. هر کدام از این تیرآهن‌ها با توجه به استانداردهای خاص (مانند DIN 1025 و ISIRI 14484) و با مشخصات فنی و ظاهری متمایز (مانند شکل بال، ابعاد و ساختار) تولید می‌شوند. به گفته کارشناسان، تیرآهن اصفهان از نظر کیفیت و ویژگی‌ها با محصولات سایر کارخانه‌ها تفاوت دارد و برای تشخیص آن باید اطلاعات دقیقی در مورد مشخصات فنی و ظاهری و روش‌های تمایز آن از سایر برندها داشته باشید.

تشخیص تیرآهن اصفهان اصل از تقلبی در 4 قدم

بازار پرنوسان فولاد، فرصتی برای سودجویان شده تا تیرآهن تقلبی را به جای محصول اصل به مشتریان عرضه کنند. در این متن، 4 روش برای تشخیص تیرآهن اصفهان اصل ارائه می‌شود:

1- نشان حک شده ESCO: این نشان هر 2 متر یکبار روی تیرآهن‌های اصفهان حک می‌شود.
2- پلاک شناسایی: هر تیرآهن اصفهان دارای پلاکی با اطلاعات دقیق محصول است که اصالت آن را تأیید می‌کند.
3- مقایسه وزن با جدول اشتال: تیرآهن‌های اصفهان وزنی نزدیک به استانداردهای جدول اشتال دارند.
4- خرید از کارخانه یا فروشندگان معتبر: برای اطمینان از اصالت محصول، از خود کارخانه یا فروشندگان معتبر خرید کنید.

مزیت تیرآهن اصفهان

دقت بالای تولید، مهم‌ترین دلیل برتری تیرآهن اصفهان نسبت به محصولات اهواز و فایکو است. تیرآهن‌های اصفهان وزنی دقیق مطابق با جدول وزنی دارند که نشان‌دهنده کیفیت بالای آن‌ها است. به همین دلیل، قیمت تیرآهن اهواز از تیرآهن اصفهان پایین‌تر است.

روش ساخت تیر آهن - آهنک

از کجا تیرآهن اصل اصفهان بخرم؟

در خرید تیرآهن، اصالت کالا، برند و مشخصات فنی از اهمیت بالایی برخوردار است. مراجعه به کارخانه ذوب آهن اصفهان به عنوان مطمئن‌ترین روش خرید شناخته می‌شود، اما در صورت عدم امکان، توصیه می‌کنیم از سایت آهنین افلاک تیرآهن اصفهان را تهیه کنید. مزیت خرید از آهنین افلاک این است که از اصالت کالا و کیفیت آن مطمئن خواهید بود.

سخن آخر

تیرآهن اصفهان به واسطه کیفیت بالا و انطباق با استانداردهای روز دنیا، نقش بسزایی در استحکام و پایداری سازه‌ها ایفا می‌کند. تشخیص این محصول با بررسی دقیق مشخصات ظاهری و ویژگی‌های فنی آن مانند علامت استاندارد، وزن، ضخامت و ابعاد امکان‌پذیر است. با اطمینان از اصالت تیرآهن اصفهان، خیال خود را از ساختمانی امن و بادوام راحت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز است که تابع گوگل است سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.